Sissy’nin oğlu da diktatöryal faaliyetlere imza atıyor!

Sissy’nin oğlu da diktatöryal faaliyetlere imza atıyor!
Haber Merkezi - 18 Aralık 2020 Abone Ol

Kahire’de 2016’da İtalyan doktora öğrencisi Giulio Regeni’nin işkence ile öldürülmesi, İtalya ile Mısır arasında krize neden olmuştu. İtalyan parlamentosu, Mısır parlamentosu ile ilişkileri askıya almıştı. Regeni cinayeti olayında İtalyan öğrenciyi, Mısır’ın darbeci diktatörü Abdülfettah es-Sisy’nin oğlunun öldürdüğü iddia edildi.

Mısırlı Uluslararası Hukuk Uzmanı Mahmud Rıfat, sosyal medya hesabından Regeni’yi işkence ile öldüren kişinin Abdülfettah es-Sisy’nin oğlu Tuğgeneral Mahmud es-Sisy olduğunu yazdı.

Mahmud Rıfat, şu iddiaları: “İtalya Başbakanı’nın Regeni davasını ifşa etmekle tehdit ettiği gerçekler ortaya çıktı. Sisi’nin oğlu Mahmud, Giulio Regeni cinayetine karıştı ve yanında Mısır İçişleri Bakanı Mecdi Abdülgaffar da vardı. Sisi, şimdi milyarlarca dolarlık silah anlaşması ile suçu İçişleri Bakanı Abdülgaffar’a yükleyerek oğlunun adını kurtarmaya uğraşıyor.”şeklinde paylaştı.

Sisi’nin oğlunun, cinayet öncesi Giulio Regeni’nin hareketlerini takibe aldırdığı belirlenmişti. 2018’de İtalyan müfettişler, suçun işlendiği sırada Mahmud es-Sisi’nin yönettiği casusluk birimindeki 5 üyeyi şüpheli olarak göstermişti.

Paris’te tabanlı “John Africa” dergisi de oğul Sisi’nin , ‘babasının karanlık gücü ve onun baskıcı politikalarının gerçek lideri’ olduğunu yazarak: “Mahmud es-Sisi ile ilgili bilgi toplamaya çalışırken, Kahire’nin tüm kapıları yüzümüze kapandı. Onun hakkında konuşmak hapse girmek için yeterli bir sebep. Sisi, oğlunu cumhurbaşkanlığı ile bağlantılı istihbarat teşkilatının başına getirmek için tüm enerjisini harcıyor. Yasal yaşını doldurmadan oğlunu gizli bir general yaptığı bilinen bir gerçek.” ifadelerine yer verdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir