Sofuoğlu’ndan partisine soğuk duş!

Sofuoğlu’ndan partisine soğuk duş!
Haber Merkezi - 5 Haziran 2021 Abone Ol

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, bir daha aday olmayacağını ilan etti. Ünlü sporcu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine milletvekili olduğunu ancak vekilliği beceremediğini söyledi. Sofuoğlu: “Bir daha asla aday olmayacağım” dedi.

Armağan Çağlayan‘ın YouTube kanalındaki “Dur Bi Dinle” isimli programına konuk olan Sofuoğlu: “Paraşütle bir dünyanın içine girmiştim ve bu dünyanın bana uygun olmadığını ikinci gün anladım” dedi. Sofuoğlu, kararından vazgeçmek istediğini Erdoğan’a söyleme kararı aldığını belirterek adaylık sürecinde bu kararını Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak ile paylaşarak: “Ben bu işi yapamayacağım ağabey. İzin isteyeceğim. Ne dersin bu duruma?” dediğini, Albayrak’ın: “Eğer onu üzmek istiyorsan böyle bir süreçte git söyle” dediğini anlattı.

Sofuoğlu: “Şimdi ben bunu nasıl söyleyebilirim o saatten sonra. Söyleyemedim. Ok yaydan çıktı, seçim oldu ve ben milletvekili oldum. Bir şekilde idare edeceğim dedim” dedi.

Kenan Sofuoğlu:  “Kesinlikle bir daha aday olmayacağım. Seçim çalışmaları başladığında Sayın Cumhurbaşkanıma gideceğim ‘Ben milletvekilliğini beceremedim, bana göre değil’ diyeceğim ve müsaade isteyeceğim. Önümde güzel hayallerim ve projelerim var. Onları hayata geçireceğim” dedi.

Ünlü sporcu TBMM’de bulunan makam odasında ayaklarını masaya koyup kahvesi ve danışmanlarını fotoğraflayarak, danışmanlarından kasıtla: ”emir erlerim” notunu yazmış, paylaşım skandal etkisi yapmıştı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir