Soykırımcı kiralık katil çetesi Ermeni birlikleri mahalleleri yıkarak sivil katlediyor! Gence’ye saldırı!

Soykırımcı kiralık katil çetesi Ermeni birlikleri mahalleleri yıkarak sivil katlediyor! Gence’ye saldırı!
Haber Merkezi - 17 Ekim 2020 Abone Ol

Katliamcı ateşkes bozucu soykırımcı, kiralık katil ve teröristlerle dolu başıbozuk Ermeni birlikleri sivil halkı ve bebekleri hedef aldı. Ermenistan, Gence’de ve Mingaçevir’de sivilleri vuran iki ayrı füze saldırısı yaptı. Saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi yıkılan mahallenin enkazı altında kaldı.

Enkaz altında kalanları arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar 12 kişinin hayatını kaybettiği, yaralıların onlarca olduğu gelen haberler arasında. Ölen çocukların oyuncakları, savrulan ders kitapları taraf tutan dünya basınında hiç yer almadı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ilk açıklamasında; “Can Azerbaycan’ın yanındayız. Ermenistan’ın katilce saldırılarını lanetliyoruz. Ermenistan bir haydut devlet olarak sivilleri öldürüyor. Acımasız katliamlar gerçekleştiriyor. Katiller ve destekçileri hukuku çiğniyor. Gence’ye yapılan saldırılar insanlık suçudur. Ermenistan ve destekçileri savaşın bile hukukunda olmayan katliam şebekesi gibi davranıyor. Bu saldırılar ve katliamlar cezasız kalmayacak. Ermenistan insanlığa karşı suç işlemekten suçludur. İnsanlık ve hukuk adına Ermenistan mahkum edilmelidir.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir