Viyana saldırganının kimliği ortaya çıktı!

Viyana saldırganının kimliği ortaya çıktı!
Haber Merkezi - 3 Kasım 2020 Abone Ol

Avusturya’nın başkenti Viyana’da dün gece düzenlenen terör saldırısıyla ilgili Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer; “Saldırgan terör örgütü DEAŞ sempatizanıydı. Şu an saldırgana ilişkin yoğun bir soruşturma sürüyor” açıklamasında bulundu.

Ölü sayısı 4’e yükselirken, 15 kişinin de yaralandığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Harald Sörös, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Karl Nehammer; “Dualarımız, terör saldırısında hayatını kaybeden 4 kurban ve aralarında bir güvenlik görevlisinin de bulunduğu 15 yaralıyla” diye konuştu. Nehammer, halihazırda öldürülen teröristin uzun namlulu silah kullandığını ve üzerinde sahte patlayıcı madde yüklü bir düzeneğin bulunduğunu belirterek, “Saldırgan terör örgütü DEAŞ sempatizanıydı. Şu an saldırgana ilişkin yoğun bir soruşturma sürüyor” dedi.

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’da yaptığı açıklamada, terörizmden korkmayacaklarını ve kararlılıkla müdahale edeceklerini söyledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir