Yasağa uymayan kadın gazetecileri tehdit etti

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde, yakın çevrede köpeğini gezdirmek yerine, parka giden ve maske takmayan kadın, olay yerindeki muhabire “Annem medya danışmanı, senin peşini bırakmayacağım” dedi

Yasağa uymayan kadın gazetecileri tehdit etti
Ayşe Şeyma Arıkan - 19 Mayıs 2020 Abone Ol

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında yurt genelinde park, bahçe, ormanlık, sahil bantları gibi alanlarda yürüyüş, spor yapmak ve bulunmak yasaklanmış, bununla birlikte 15 ilde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlanmıştı.

Kısıtlamaya rağmen Şişli’de bir grup vatandaşın parka girdiği ve evcil hayvanlarını burada gezdirdiği tespit edildi. Durumu öğrenen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri çok kısa bir sürede söz konusu parka geldi.

Bir kadının köpeğiyle birlikte park çevresinde dolaşmaya devam etmesi ve maskesiz olması üzerine, polis genç kadına kuralları çiğnediğini ve kendisine para cezası kesileceğini dile getirdi.

Genç kadın, yaşananları kaydeden muhabire dönerek, “Sizin de isminizi alayım ben. Benim annem medya danışmanı, sizin peşinizi bırakmayacağım. Böyle mi zorbalık yapıyorsun?” şeklinde tehditler savurdu.

Kadının, muhabirle alay edercesine ve tehditkar konuşması sosyal medyada büyük tepki topladı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir