Yasaklar kalktığında, Türkiye’ye çok fazla ziyaret olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Covid-19 sebebiyle turizmde bir aksaklık olmaması için titizlikle çalıştıklarını söyleyerek, telefonla ve yüz yüze yaptığım görüşmelerde Türkiye’nin tercih edilecek ülkelerden biri olacağı kanaatine vardığını ifade etti.

Yasaklar kalktığında, Türkiye’ye çok fazla ziyaret olacak
Haber Merkezi - 23 Mayıs 2020 Abone Ol

Bakan Ersoy, yaz sezonu için bir çok ülke ile iletişime geçti. Bunun sonucunda, Türkiye’nin, Avrupa’da tatil için güvenli bulunduğunu söyledi.

Turizm de hazırlıkların ciddi şekilde sürdüğünü belirtirken, şu sözleri ekledi:

“Sağlık Bakanlığınca yürütülen ve tüm kurumlarımızın desteğiyle koronavirüs sürecinde verdiğimiz başarılı mücadele tüm ülkeler tarafından kabul ve takdir görmektedir. Türkiye’deki sağlık altyapısının son durumunu, yoğun bakım yatak kapasitemizden ventilatör sayımıza, uçak ve helikopter ambulans sayılarımızdan tatil bölgelerimizdeki hastanelere kadar her şeyi görüşmelerimizde şeffaf bir şekilde aktarıyoruz. Ülkelere gönderdiğimiz niyet mektuplarında da bahsettiğimiz sertifikasyon sistemimiz ile sağlık altyapımıza ilişkin veriler güven kazanmamızı sağlıyor. Turizmde aldığımız önlemleri anlattığımız ve davetlerimizi ülkelere ilettiğimiz mektupların ardından 70 ülkenin temsilcileriyle telefon görüşmelerini de sürdürüyorum.

Ülkelerin elçilerini Bakanlığımızda misafir ediyor, kendileriyle mevcut durumumuzu ve hazırlıklarımızı paylaşıyorum. Ayrıca, Türkiye’nin bu ülkelerdeki büyükelçileriyle de sürekli temas halindeyim. Bize oluşan bu güveni Türkiye’nin 2020 yılı turizminde yansıtmak için çalışıyoruz.” diyerek normalleşmenin haziranda başlayacağını ima etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir