Youtuber Levent Gültekin Azerbaycan devlet değil dedi! Gelen tepkilerden sonra ‘R’ yaptı

Youtuber Levent Gültekin Azerbaycan devlet değil dedi! Gelen tepkilerden sonra ‘R’ yaptı
Haber Merkezi - 9 Ekim 2020 Abone Ol

Youtuber Levent Gültekin, bir Türk devleti olan Azerbaycan için “Öncelikle Azerbaycan devlet mi? Bir de bu var, bunu soralım. Azerbaycan bir aşiret, Demokrasisi yok. Hukuku yok. Bir otoriter yönetim var. Seçim yok. Paranın üzerinde yüzüyorlar. Bugüne kadar adam gibi bir devlet kurmamışsın. 30 yıl önce senin toprakların işgal edilmiş” ifadeleriyle gündem olmuştu

Gültekin’e sözleri sebebiyle sosyal medyadan tepki fışkırdı. Tepkiler üzerine yanlış anlaşıldığını, açıklayan Gültekin; “Programda da söylediğim gibi uluslararası hukukun da kabul ettiği üzere Ermenistan Karabağ’da işgalcidir, Türkiye Azerbaycan’a diplomatik desteğini sürdürmelidir. Buna rağmen Azerbaycan iktidarına yönelik eleştirilerimi Ermenistan taraftarlığı şeklinde yorumlamak ayıptır. Diğer taraftan Azerbaycan iktidarına yönelttiğim eleştirinin amacı da Azerbaycan halkının içinde bulunduğu duruma ve güçlü kurumsal yapının olmamasının neden olduğu zayıflığa dikkat çekmektir.” diyerek neden olduğu çatlağı sıvadı.
  1. Mümtaz dedi ki:

    Zoru görünce kıvırmak bizim genlerimize işlemiş. Ağzından çıkanı kulağın duyacak. Havari görünmenin anlamı yok. Sanki bizde demokrasi var. Kendi başını düzemeyen gelin başı düzermiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir