Yüksek Hızlı Tren biletlerinin nasıl alınacağı açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş; Yüksek Hızlı Tren (YHT) biletlerinin nasıl alınacağını anlatan bir video paylaştı.

Yüksek Hızlı Tren biletlerinin nasıl alınacağı açıklandı
Halide Nur Karadeniz - 25 Mayıs 2020 Abone Ol

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, YHT seferlerinin 28 Mayıs’ta başlayacağını duyurmuştu. Koronavirüs salgın sürecinin devam etmesi sebebiyle biletlerin nasıl alınacağı merak konusuydu.

TCDD Taşımacılık A.Ş, Koronavirüs sürecinde geliştirilen Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından alınan kodla Yüksek Hızlı Tren (YHT)  biletlerinin nasıl alınacağını anlatan bir video paylaştı.

Paylaşılan videoda Seyahat izin Belgesi bulunan vatandaşların Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden edinecekleri kod ile biletlerini nasıl alacakları yer alıyor…

YHT bileti nasıl alınır?

Bakan Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada “Sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstüyle 20 yaş altı yaş grupları için ilgili makamlardan onaylı ‘Seyahat İzin Belgesi’ zorunlu olacak. Kontrol sırasında bu belgeyi ibraz edemeyenlerin seyahatleri iptal edilecek ve bilet ücretleri iade edilmeyecek. Yolcuların gara gelmelerinden trene binmelerine kadar ki süreçte de sosyal mesafeyi korumaları amacıyla ilgili personel tarafından denetlenmeleri sağlanacak” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir