İngiltere’de yeni bir çeşit koronavirüs ortaya çıktı!

İngiltere’de yeni bir çeşit koronavirüs ortaya çıktı!
Haber Merkezi - 15 Aralık 2020 Abone Ol

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, ülkesinde sayıları bin civarında vakaya sebep olan yeni bir koronavirüs çeşidinin tespit edildiğini açıkladı.

Hancock parlamentoya yaptığı konuşmada: “İngiltere’nin güneydoğusundaki daha hızlı yayılmayla ilişkilendirilebilecek yeni bir korona virüs varyantı belirledik” dedi. Hancock: “İlk analiz, bu varyantın mevcut varyantlardan daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor” dedi. 

Bakan: “Bu noktada şu anda varyantın ciddi bir hastalığa neden olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu öne sürecek hiçbir şey olmadığını vurgulamalıyım. En son klinik tavsiye de bu mutasyonun aşıya yanıt vermede başarısız olma ihtimalinin çok düşük olduğudur.”şeklinde konuştu.

DSÖ’den açıklama

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Direktörü Michael J. Ryan da bir açıklama yaparak bu tip mutasyonların normal olduğunu belirtti.
DSÖ’nün uzman teknikerlerinden Maria Van Kerckove ise bir açıklama yaparak şu anda bu yeni varyantın farklı davrandığına dair bir kanıt olmadığını ancak takibe devam edeceklerini belirtti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir