Akılsız ama kurnaz açıklamalarıyla Paşinyan AB’den medet umuyor: ”Türkler Viyana’ya gelecek”

Akılsız ama kurnaz açıklamalarıyla Paşinyan AB’den medet umuyor: ”Türkler Viyana’ya gelecek”
Haber Merkezi - 4 Ekim 2020 Abone Ol

Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmalar sürerken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan kurnaz ama akılsızca iddialar ortaya attı. Çaresiz ve haksız oluşundan olacak ki her çareye başvuran Ermenistan lideri Türkiye’nin Avrupa’ya yayılma hedeflerinin olduğunu söyledi. Paşinyan; “Eğer Türkiye başarırsa onları Viyana’da bekleyin” dedi.

Avrupa’nın hassasiyetleriyle oynamaya çalışan Paşinyan France24 televizyonuna verdiği mülakatta Türkiye ile ilgili akılalmaz açıklamalarda bulundu. Paşinyan, Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta terör örgütlerine yönelik harekatları ve Doğu Akdeniz’de de Yunanistan’la arasındaki sürtüşmeyi örnek göstererek burdan çıkardığı sonuçla; “Ermenistan, Türkiye’nin kuzeye ve doğuya doğru genişlemesinin önündeki son engeldir” dedi.

Avrupa’nın sinir uçlarına dokunmaya oynayan Paşinyan;“Türkiye’nin ‘Türk İmparatorluğu’nu kurmak gibi bir hedefi var. Bu politikada burada başarılı olursa şaşırmayın. Sadece Yunan Adaları değil, Avrupa kıtasında da yayılmaya çalışırlarsa şaşırmayın. Eğer Türkiye bunları başarırsa onları Viyana’da bekleyin” dedi.

Çünkü alışmışlar ki, haksızca saldır, güçsüz bırakılmış Türkler susar Avrupa imdada yetişir. Paşinyan endişe üretiyor çünkü Türkler’in Viyanaya gitmek yapmadıkları iş değil. Artık çağımızda toprak ele geçirmek yok. Ancak teknolojik ve ekonomik olarak gelişmekse kast edilen ne buna engel var, ne de bunun gayrı meşru bir yönü var.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir