Başakşehir Şehir Hastanesi tam kapasiteyle hizmete başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin video konferans katılımıyla Başakaşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bugün tam kapasite hizmete açılıyor.

Başakşehir Şehir Hastanesi tam kapasiteyle hizmete başlıyor
Haber Merkezi - 21 Mayıs 2020 Abone Ol

Sağlık alanında Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen ve ilk etabı 20 Nisan’da açılan Çam ve Sakura Şehir Hastanesi 725 poliklinik odası, 3’ü hibrit toplam 90 ameliyathanesiyle, günlük 35 bin ayaktan hasta alabilecek ve 500 özellikli ameliyat yapılabilecek kapasiteye sahip. Çocuk ve erişkinler için toplam 107 branşta hizmet verebilecek hastanede, en gelişmiş tıbbi cihazlar ve donanımla ileri düzeyde tanı ve tadavi imkanları sunulacak.

Dünyada birçok ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) pandemi sürecinde sağlıkta hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkaran şehir hastaneleri, mücadeleye, sahip olduğu en son teknoloji, fiziki altyapı ve nitelikli yatak kapasitesi ile en büyük katkıyı sunan sağlık üsleri arasında bulunuyor.

Hastanenin 3 helikopteri, 10 bloğu, 426’sı yoğun bakım olmak üzere 2 bin 682 yatak kapasitesi mevcut. 30 bin metrekare kapalı alanı olan hastahanenin erişkin, çocuk, travma ve kadın olmak üzere 4 ayrı acil servisi de bulunmakta.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir