Cumhurbaşkanı Erdoğan idamdan AYM’ye Ermenistan’dan pandemiye soruları yanıtladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan idamdan AYM’ye Ermenistan’dan pandemiye soruları yanıtladı!
Haber Merkezi - 1 Ekim 2020 Abone Ol

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 2 aylık tatil sonrası yasama çalışmalarına bugün yeniden başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmalarına ilişkin “Meclis’ten idamla ilgili karar çıktığında bana gelmeyecek mi? Bana geldiğinde onaylarım. Meclis’in görevi. Meclis idamla ilgili olumlu bir karar verdiğinde onama makamı olarak ben de bunu onaylarım” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi’nin yapısının değiştirilmesine ilişkin çıkışıyla ilgili de; “Bu da yine parlamento çalışmasıdır. Parlamento bu konuda Anayasa Mahkemesi ile ilgili yeni bir yapılanma yaparsa, yeni bir adım atarsa seve seve ben de buna katılırım” dedi..

Erdoğan, HDP milletvekillerinin genel kurulu boykot etmedine de; “Onun varlığı ile yokluğu arasında herhangi bir fark yok. Onların her zaman yeri ya dağdır ya sokaktır” sözleriyle cevap verdi..

Öte yandan Erdoğan’a Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Ermenistan-Azerbaycan arasındaki savaşa “Türkiye müdahil olmasın” beyanı hatırlatılınca;“Biz ne yapacağımızı Paşinyan’a mı soracağız? Kararımızı kendimiz verdik” dedi.

Pandemi ile ilgili de görüş beyan eden Erdoğan; “Bilim Kurulu, bilim insanlarından oluşur. Bilim insanları da bununla ilgili her türlü düşüncelerini, çalışmalarını, araştırmalarını yapıyorlar ve sağlık bakanı başkanlığında yürütülen adımlar atılıyor. Üzüntümüz var, nedir? Sayının buralara kadar çıkmaması en büyük beklentimizdi. Bir ara 14’e kadar düştü. Biraz tavsiyelerimize ‘TAMAM’a (temizlik-maske-mesafe) bir ruysak her şey değişecek. Temenni ederim ki uyarız ve bir an önce de koronavirüs belasından milletimizi kurtarırız” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir