Evde nasıl daha verimli vakit geçirilir?

Vaktimizin çoğunu evde geçirdiğimiz bu dönemde, verimliliğinizi artıracak ve hem duygusal hem fiziksel olarak daha iyi hissetmenizi sağlayacak basit ama etkili bu 5 tavsiyeye göz atın.

Evde nasıl daha verimli vakit geçirilir?
Hanne Ballı - 17 Mayıs 2020 Abone Ol
1-Beslenmenize dikkat edin

Hareketliliğimizin azaldığı dönemlerde özellikle karbonhidrat ve kalori dengesine dikkat etmek çok önemli. Sindirim sisteminizi yavaşlatacak gıdalardan uzak durmak ve dengeli beslenmek birinci kural.

2-Egzersiz yapmak önemli

 Kısıtlı bir alan daha az hareket imkanını da beraberinde getiriyor. Ama tam olarak bu dönemde özellikle vücudunuzu esnetecek egzersizler yapmak psikolojiniz için de çok önemli. Kendinize uygun bir plan hazırlayın ve hemen harekete geçin.

3-Çalışma saatlerini esnetmeyin

Evde olsak da işler devam ediyor ve çalışma saatlerini mutlaka bir plana oturtmak gerekiyor. Bu hem daha verimli çalışmanızı sağlayacak hem de zamanınızı doğru değerlendirmenizi kolaylaştıracak.

4-Kendinize vakit ayırın

Sizi rahatlatacak aktivitelere mutlaka zaman ayırın. Buna ne kadar vakit ayıracağınız, nasıl aktivitelerde bulunacağınız tamamen size kalmış. Sadece neşelenin, keyifli vakit geçirin ve kendinizi unutmayın.

5-Uyku düzeninizi bozmayın

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise uyku düzeni. Çünkü iyi bir uyku iyi bir psikoloji ve dengeli bir vücut demektir. Eski rutininizi bozmamaya özen gösterin.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir