Fransız dergisinden dini değerler üzerinden Müslümanlara alçak saldırılar sürüyor!

Fransız dergisinden dini değerler üzerinden Müslümanlara alçak saldırılar sürüyor!
Haber Merkezi - 28 Ekim 2020 Abone Ol

Müslümanların din değerlerine saldırmaktan çekinmeyen yayın aracı Charlie Hebdo, Peygamberimize yönelttiği insanlık dışı saldırısının bir benzerini gerçekleştirdi.

Fransız Charlie Hebdo Dergisi, bu kez dini değerler üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan alçak saldırıda bulunarak, mizahı silah olarak kullanmaya kalktı. Dergiye sosyal medyada tepki yağıyor.


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam dünyasını hedef almasından cesaret alan dergi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karikatürünü kapağına taşıdı. Bir koltukta oturan Erdoğan’ı kapalı bir kadının elbisesini açarak gördüğü çıplaklığa ”peygamber” der şekilde çizen alçaklar, aslında hedeflerini değil kendi kalemlerini aşağıladıklarının farkında olamadılar.

Çünkü saldırılacak bir değer barındırmayan yönetimleri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un emriyle, Hz. Muhammed’e (s.a.v) hakaret içeren karikatürleri devlet binalarına astırmış, okul kitaplarında söz konusu karikatürün yer alması için talimat verilmişti. Bunun gelişme üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız mallarını boykot çağrısında bulunmuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir