Gizemli cisme ait görüntüler sosyal medyada gündem oldu

Trabzon, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum Artvin, Malatya, Sivas, Tunceli, Erzincan ve Ardahan gibi birçok ilden görülen ışıkların göktaşı olduğu iddia edildi

Gizemli cisme ait görüntüler sosyal medyada gündem oldu
Ayşe Şeyma Arıkan - 27 Mayıs 2020 Abone Ol

Yurt genelinde birçok ilden görülen ışıkların ve tanımlanamayan cismin yere indiği anlar kameralara yansıdı. Cismin göktaşı olduğu öne sürüldü.

Gökyüzünde parlayan bir cismin bugün akşam saatlerinde düştüğü görüntülendi. Göktaşı olduğu sanılan cismin Trabzon, Artvin, Malatya, Elazığ, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Sivas, Tunceli, Erzincan ve Ardahan başta olmak üzere birçok şehirde görüldüğü gelen haberler arasında.

Göktaşı olduğu iddia edilen cisim

Bölgedeki güvenlik kameralarına yansıyan ve cep telefonlarıyla kaydedilen görüntüler, sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Sivas’ta birçok kişi “Göktaşı gördük” şeklinde ihbarlarla jandarmayı aradı. İhbarlar üzerine AFAD ve UMKE ekipleri, söz konusu bölgeleri incelemeye aldı.

AFAD, UMKE ve Jandarma ekipleri Sivas’ın Gürün ilçesi ile Kangal ilçesi arasında kalan kırsal bölgede araştırma yaptı. Fakat yapılan alan taramasında hiçbir somut bulguya rastlanamadı. Çevre köylerde yaşayan vatandaşlar, bir ışık huzmesinin karanlığı aydınlatarak yere indiğini ifade ediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir