Şu gariban canlılara neden böyle birşey yapılır ki? Motivasyonun ne!

İzmir Karşıyaka'da, 'İnsanın' biri belediyenin sokak hayvanları için sokaklara bıraktığı kuru mamaları süpürüp çöpe atıyor.

Şu gariban canlılara neden böyle birşey yapılır ki? Motivasyonun ne!
Ateş Ülgen - 7 Mayıs 2020 Abone Ol

Onlarla aynı yaşam alanını paylaşıyoruz. Birbirimize fena halde ihtiyacımız var. Hem yaşam dayanışması hem sevgi anlamında… Sokağa çıkma yasağı nedeniyle ortalıktan el ayak çekilince, dostumuz ve yardımcımız olan hayvancıklarımız da bizsizliğe mahkum oldular.

Aç ve susuzluğu da beraberinde getiren bu duruma duyarlı belediyelerimiz sokaklara mama bırakarak çare bulmaya çalışıyorlar. İzmir Karşıyaka Cumhuriyet mahallesi 6701 sokakta da belediye ekipleri yol kenarına mama bıraktı. Ekipler ayrıldıktan sonra bir mahalleli mamaları süpürüp çöpe attı. Duyarlı hayvanseverler de olayı fotoğrafla belgeleyip ihbar ettiler.

Olay yerine gelen ekipler şahsa kabahatler kanuna göre 392 lira ceza uyguladılar. Ayrıca ekipler yol kenarına minnoşlar için yeniden mama bıraktılar.

Olayın 5199 sayılı Hayvan Hakları Kanunu çerçevesinde işlem yapılması için Karşıyaka Kaymakamlığına da iletileceği bildirildi. acilyayalim.com der ki: Hayvanların eksikliği bizi hayvanlaştırır…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir