Konya Belediyesi bayramda da sokak hayvanlarının yanında

Konya Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasının yaşanacağı Ramazan Bayramı süresince sokak hayvanlarının aç kalmamaları için harekete geçti.

Konya Belediyesi bayramda da sokak hayvanlarının yanında
Haber Merkezi - 24 Mayıs 2020 Abone Ol

Konya Büyükşehir Belediyesi, korona virüsü ile mücadele kapsamında Mart ayından beri 75 ton mamayı sokak hayvanlarına ulaştırdı. Bu çalışmalarına Ramazan Bayramı’nda da devam eden Belediye, derneklere ve gönüllü hayvan dostlarına 800 kilo yem dağıtırken, şehrin farklı noktalarındaki beslenme alanlarına da yemleme çalışmalarını sürdürecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, pandemi sebebiyle getirilen sokağa çıkma kısıtlamaları süresince hayvanlarımızın sahipsiz kalmayacağını belirtti. Altay bayram öncesinde şehir merkezinde yer alan 250 farklı beslenme alanlarına hazır mama bırakıldığını ve bayram süresince de bu çalışmanın süreceğini belirtti.

Sokak hayvanlarının beslenmeleri kadar sağlıklarının da önemli olduklarını söyleyen Altay, acil durum ekiplerinin de yaralı ve hasta hayvanlarımızın tedavileri için 7/24 hizmete devam ettiğini söyledi. Konyalı vatandaşlardan da bu sıcak havalarda hayvanların aç kalmamaları için evlerinin önüne bir kap yemek ve su koymalarını da rica etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir