Hindistan’da bir genç inek eti taşıdığı şüphesiyle Hindular tarafından linç edildi

Hindistan’da bir genç inek eti taşıdığı şüphesiyle Hindular tarafından linç edildi
Haber Merkezi - 1 Ağustos 2020

Hindistan’ın Gurgaon kentinde aracında inek eti olduğu iddiasıyla linç edilen Müslüman genç, linç edilerek hastaneye kaldırıldı. NDTV kanalının haberine göre, başkente yakın Gurgaon’da Müslüman bir genç, aracında inek eti taşıdığı iddiasıyla bir grup yobaz tarafından durduruldu.

Aracından indirilen isminin Lokman olduğu öğrenilen Müslüman genç, tek başına çevredekilerin saldırısıyla linç edildi. Sosyal medyaya düşen görüntülerde yüzü maskeli kişiler genci tekmeliyor ellerindeki aletlerle vahşice darp ediyorlar. Polis ekiplerinin ise saldırıya üdahaleyi ağırdan aldıkları belirtiliyor.

Sosyal medyada çok sayıda kişi, polise ve saldırganlara tepki gösterdi.Müslümanlara yönelik nefret söylemlerinin son yıllarda arttığı bir gerçek. Hindistan’da geçen sene haziranda Tabrez Ensari adındaki Müslümanlar ülkede sık sık adli vakalara konu oluyor. Darp, cinayet ve işkencelere maruz bırakılıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir Müslüman genci ağaca bağlayan Hindula 12 saat dövdükten sonra kaldırıldığı hastanede ölümüne sebep olmuşlardı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


reklam alanı
reklam alanı
reklam alanı
%d blogcu bunu beğendi: