İkinci doğalgaz keşfi! Bu kez olay bitmiştir!

İkinci doğalgaz keşfi! Bu kez olay bitmiştir!
Haber Merkezi - 12 Eylül 2020 Abone Ol

Gazeteci Mehmet Acet, bugünkü yazısında Karadeniz’de söylentisi yayılan ikinci doğalgaz müjdesi hususunda “ayları değil, haftaları saymaya başlayabiliriz.” dedi. Acet, yeni rezervin büyüklüğüne dair de; “hamsi mi yakaladın, köpekbalığı mı diye sorsalar şunu söyleyebiliriz: Balina yakaladık. Balina.” benzetmesini yaptı.

Fatih Sondaj Gemisi’nin Karadeniz’de bulunan Tuna-1 sahasında keşfettiği 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi salgında bozulan ekonomi için ülke çapında umut olmuştu.. Gazeteci Mehmet Acet  “Hazır olun! Karadeniz’den yeni bir doğal gaz müjdesi daha geliyor” başlığıyla bir yazı kaleme aldı.. Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküplük gaz rezervi sonrası için Acet; “Şimdi o ikinci müjde için ayları değil, haftaları saymaya başlayabiliriz.” dedi.

Gaz keşfiyle ilgili yeni bilgilerin geleceğini vurgularken Acet, bu gölgede bulunan havzanın ve kaynağın çok büyük olduğuna vurgu yaparak; “Hani hamsi mi yakaladın, köpekbalığı mı diye sorsalar şunu söyleyebiliriz: Balina yakaladık. Balina.” tabirini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir