İstanbul’a müjde! Korona geriliyor. Adıyaman’da ise her iki kişiden birisi pozitif!

İstanbul’a müjde! Korona geriliyor. Adıyaman’da ise her iki kişiden birisi pozitif!
Haber Merkezi - 26 Eylül 2020 Abone Ol

Yüzyılın vebası koronavirüsle ilgili Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, “İstanbul’da işler iyi gidiyor. Son bir haftada İstanbul’daki günlük vaka sayılarında düzenli bir düşüş eğilimi var” dedi.

Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi dünyada ve ülkemizde etkisini gösteriyor.

Yaz döneminde Türkiye genelinde ‘saldım çayıra mevlam kayıra’ düsturuyla hareket edilince artış gösteren vakaların, 81 ilde yeni tedbirler uygulmaya sokulmasıyla nispi olarak ilden ile değişiklik göstererek bazı illerde azalma gösterdiği belirlendi. İstanbul iyiye giderken maalesef Adıyaman’da iki kişiden biri korna pozitif.

Hal böyleyken  Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun yaptığı açıklama İstanbul özelinde yüreklere su serpti.

Müftüoğlu, Hürriyet gazetesinde, ‘Kış nasıl geçecek’ başlığıyla yayımlanan yazısında; “Sağlam kaynaklardan aldığım bilgiyi paylaşmak istiyorum; Her akşam o turkuvaz zeminde izlediğimiz COVID-19 rakamları içimizi karartmaya devam ediyor ama bugün sizinle sağlam kaynaklardan aldığım önemli ve güzel bir bilgiyi de paylaşmak, içinizi biraz olsun ferahlatmak istiyorum. Haber şu: İstanbul’da işler iyi gidiyor. Son bir haftada İstanbul’daki günlük vaka sayılarında düzenli bir düşüş eğilimi var. Bunda İstanbul Valiliği’nin aldığı önemli kararların ve valilikle yerel yöneticilerin birlikte çalışmaya başlamalarının ciddi bir katkısı olduğu kesin. Ayrıca İstanbul’da görevli filyasyon takımları müthiş bir özveri ve randımanla çalışıyor. Resmi kurumlarda uygulamaya geçilen HES kodu sürecinden de asla taviz verilmiyor.”dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir