İyi Parti kaynıyor! Özdağ’ın ihracı istendi

İyi Parti kaynıyor! Özdağ’ın ihracı istendi
Haber Merkezi - 20 Ekim 2020 Abone Ol

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ‘ın, yine İYİ Partili Buğra Kavuncu için ortaya attığı FETÖ iddiası sonrası partinin İstanbul Teşkilatı Özdağ’ın ihracı için dilekçe verdi.

Özdağ katıldığı Tv tartışma programında; “Buğra Kavuncu İYİ Parti’ye gelmeden önce Meral Akşener’i FETÖ’cü olabileceği konusunda uyardım. Meral Hanım, güvenlik konusunda devletin en önemli kişisiyle görüştüğünü ve Buğra Kavuncu hakkında olumsuz bir bilgi olmadığını bana söyledi. Ben de kendisine devlet elindeki her bilgiyi vermez dedim” şeklinde konuştu.

Özdağ ayrıca, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ mensubu olduğunu, Enver Altaylı’nın yeğeni olması ile Kazakistan’da bulunduğu yıllarda, FETÖ suçlamasıyla kapatılan Kazakistan Türk İş Adamları Derneği (KATİAD)’nin kurucu ve yöneticisi olması ile delillendirdi.

İyi parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Özdağ’ın iddialarına; “Bahsedilen dernek Kazakistan Türk İş Adamları Derneği. Bu dernek o dönem Kazakistan’da Türk iş adamlarının mensubu olduğu tek dernekti. 180’e yakın firma bu derneğin üyesiydi. Ben 2010 yılına kadar bu dernekte yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım ve 2010 tarihi itibariyle fiili iş hayatım sona erdi. Bunlar çok üzüntü verici, kendi siyasi menfaatleri için parti içinde bu tür iftiralarla kendine yol açmak da utanç verici. Ben hem bu dünyada hem de öteki dünyada bu alçaklığı yapan herkesle sonuna kadar hesaplaşacağım. Ben programı maalesef büyük bir üzüntü ve öfkeyle takip ettim. Yarın cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Allah başkasına iftira atmaktan bizi saklasın.” diye cevap verdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir