İyi Parti’de eşi menendi görülmemiş skandal!

İyi Parti’de eşi menendi görülmemiş skandal!
Haber Merkezi - 3 Ekim 2020 Abone Ol

İYİ Parti eşi görülmemiş bir skandal iddiasıyla gündemde! Dayak skandalının mağdurları akla ziyan hadiselerin yaşandığını açıkladı. Vidinli, “Kocamdan babamdan sopa yemedim. Kadın hareketi denilen bir partinin genel merkezinde tekme tokat dayak yedim, enseme enseme dirsekleriyle vurdular. Hepsi gencecik çocuklar, takım elbise giymişler, adeta mafya, tahsilatçı gibi, bunlar kadındır, büyüktür dinlemeden dövdüler. Bazıları bize provokatör diyormuş, provokatör dışarıdan olur kurucudan olmaz” dedi.

İYİ Parti’nin kuruluş sürecinde yer alan yaklaşık 200 kişi, kongreler sırasında yaşanan liste sorunları ve parti problemlerini konuşmak için Genel Başkan Meral Akşener’le görüşmeye gitti. Görüşme sırasında genel merkez binasında bulunan 60’a yakın takım elbiseli adam tarafından tekme tokat dövülerek dışarı atıldı. Yeni Şafak’ın haberine göre İYİ Parti Genel Merkezi’nde yaşanan dehşet dakikalarının perde arkası çok vahim.

Zonguldak kurucu Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım; “2 erkek, 5 kadından oluşan bir heyet belirledik. Bizi Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan karşıladı. Oturup tüm sıkıntılarımızı anlattık, Lütfü Bey bizi dinledi.. Tam bu sırada İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, ‘Yeter ulan’ diyerek bağırmaya başladı. Tam bu esnada, binada bulunan yaklaşık 60 kişi bir anda bize vurmaya başladı” dedi. Arbede sırasında Lütfü Türkkan’a sığındığını söyleyen Yıldırım; “Her yanım çürük içinde kaldı. Biz partimizin daha iyi yerlere ulaşması için çaba sarfediyoruz, bu muameleyi haketmedik” dedi. Yıldırım, Genel Başkan Meral Akşener’le görüşmek istediklerini ancak yanıt alamadıklarını açıkladı.

Saldırı sırasında Lütfü Türkkan’ın, “Serhat buraya gel” dediğini aktaran Yıldırım; “Lütfü Bey benim kafamı korumaya aldı. O saldırganlar da Lütfü Bey’e vuramadıkları için bana sadece arkadan vurabildiler. Dakikalarca saldırıya uğradık. Neye uğradığımızı şaşırdık” dedi. Yıldırım; “Genel merkezin karşısında kafeler var. Biz sabah daha yoldayken arkadaşlarımızdan birisi erken vardı, o kafede ekibin toplanmasını bekliyordu. Ümit Dikbayır yanında iki kişiyle kafeye gelmiş. Ben birisine bağıracağım siz benim bağıracağıma saldıracaksınız demiş.”diye anlattı.

Türkiye’nin dört bir yanından İYİ Parti’nin kuruluşunda görev alan kişilerin gittiğini belirten Yıldırım; “24 Haziran’dan önce İYİ Parti kurulurken görev alan seçilmiş yönetimler, Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ın yayınladığı genelgeyle istifa ettirildi. Yerlerine de hiç bilinmeyen insanlar getirildi. Türkiye’nin yüzde 80’inde bu böyle oldu. Atamalardan sonra 25 Mayıs 2019’da tüzük kongresi yapıldı. Bu kongrede Türkiye’deki hiçbir siyasi partide olmayan bir şey yapıldı. Son güne kadar üye olan kişilere delege olma hakkı verildi. Bu maddeden sonra dışarıda kalan parti yöneticilerinin üyeleri üye yapılmadı. Kendi akraba, eş dostlarını partiye üye yaptılar. Tüzük kongresinde alınan karara göre bu kişiler delege de oldu. Kurucu üyeler defalarca genel merkeze gittiler, il başkanlığına şikayet ettiler. Çare bulamadılar. Atadıkları insanlarla delege sistemini ele geçirdiler. Sonraki süreçte ise ilçe ve il kongrelerinde sıkıntılar yaşandı. Esas amacımız bu sorunları konuşmaktı” dedi. Yıldırım, kendisini döven kişilerin belinde silah olduğunu da belirtti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir