Sermiyan’a hapis şoku!

Sermiyan’a hapis şoku!
Haber Merkezi - 10 Kasım 2020 Abone Ol

Oyuncu Sermiyan Midyat hakkında kendisi gibi oyuncu olan kız arkadaşı Sevcan Yaşar’ı darp ederek tehdit ve hakaretlerde bulunmak dahil 3 ayrı suçtan 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Sevcan Yaşar hakkında ise “kasten yaralama” suçundan 1 yıla kadar hapis istemi var.

Sevcan Yaşar’ın 4 Mayıs 2020 tarihinde evden ayrılmak için eşyalarını topladığı sırada Midyat’ın küfürler ederek; ‘Sen benim düşmanımsın bundan sonra. Yapabileceğim bütün kötülükleri yapacağım sana. Aynı sektördeyiz, iş bulamayacaksın’ şeklinde tehdit ettiğinin belirtildiği iddianamede, ablasını arayan Sevcan Yaşar’a ‘Bak ben seni evden döve döve nasıl çıkarıyorum’ dediği haberler arasında.

Ardından Midyat’ın Sercan Yaşar’ı yerde sürüklediği, birçok kez tekme ve yumruk attığı, genç kadının bağırarak komşularından yardım istediği, Yaşar’ın daha önceden polisleri aradığından polislerin olay yerine yetişerek Yaşar’ı kurtardığı anlatıldı.

Karakolda da Sermiyan Midyat’ın genç kadına saldırmaya devam ederek; ‘Senin cesedin çıkacak buradan. Benim adım Sermiyan Midyat, bu işin peşini bırakmayacağım, sizinle görüşeceğim, göreceksiniz’ diyerek tehditte bulunduğu vurgulandı. Olay tarihinde Sevcan Yaşar’ın da Sermiyan Midyat’ı basit tıbbi müdahaleyle geçebilecek şekilde yaraladığı bahsedildi.

İddianamede, müşteki şüpheli Sermiyan Midyat’ın 1 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianameyi kabul eden Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi, yargılamayı önümüzdeki günlerde başlatacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir