Esrarengiz mu kıtası hakkında ilginç bilgiler

Mu kıtası, 14 bin yıl önce batarak yok olduğu ileri sürülen, hakkında pek çok kişinin araştırma yaptığı efsanevi bir kıtadır.

Esrarengiz mu kıtası hakkında ilginç bilgiler
Özge - 10 Mayıs 2020 Abone Ol

Mu kıtası efsanesi nasıl ortaya çıktı?

İddialara göre Atlantis gibi uygarlıklar, Mu’dan kurtulanlar tarafından kurulmuştur.

Mu kıtası, görev için Tibet’e gitmiş daha sonra dünyayı dolaşıp kendiniaraştırmalara adamış İngiliz subay James Churchward’ın Tibet’te yaptığıçalışmalara dayanır. Churchward, Mu üzerine 5 adet kitap yazmıştır.Churchward Mu uygarlığını Hindistan’da ve Tibet’te bulduğu antik çağtabletlerinden çıkardığını ve bu tabletlerin sırrını, 12 yılda öğrendiği Naga Mayadili ile çözdüğünü ifade eder.İddiaya göre Mu kıtası Asya ve Amerika kıtaları arasındaydı ve Avustralya’dankat be kat daha büyüktü. Çok büyük bir uygarlık olan Mu uygarlığı M.Ö 12000yıllarında bir felaket sonucu battı.Başka bir iddiaya göre ise Meksika’daki Theotihuacan PalenkMabedi Piramidi’nin  duvarında Mu’nun batışıyla ilgili çok garipbir yazı bulunmaktadır.

 “6 Kaan yılı Zak ayı II Maluk günü başlayan korkunç yer sarsıntısı, 13 Şuen’ekadar devam etti. Mu kıtası felakete kurban gitti. Mu ülkesi iki kere kalktıktansonra bir gece çöktü, üstünü sular kapladı. Toprak birkaç defa havaya kalktı veoturdu. Felaket, 64 Milyon insanın ölümüne sebep oldu.”  Burada Mu’nun Zakayının 13 günü battığı belirtilir ve 13 rakamının uğursuz sayılması da buradan gelir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir