Kılıçdaroğlu’dan: ”Suriye’de YPG yeni devlet kuruyor” çıkışı!

Kılıçdaroğlu’dan: ”Suriye’de YPG yeni devlet kuruyor” çıkışı!
Haber Merkezi - 28 Eylül 2020 Abone Ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak açıklamalrda bulunurken ilginç bir çıkışa da imza attı. Kılıçdaroğlu, YPG’nin ayrı devlet kurduğunu iddia ederek şaşkınlığa yol açtı.

Ankara taksici esnafıyla kahvaltı organizasyonuna katılan Kılıçdaroğlu, hükümeti hedef aldı. Suriye’nin kuzeyinde yaşanan gelişmelere ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, ilginç bir şekilde YPG’nin ayrı bir devlet yapılanması çabası içindeolduğunu iddia etti.

Mehmetçiğin adı sanıyla dünyaya ilan edilen terör örgütleri karşısında Suriye ve Irak sınırına yakın bölgedeki operasyonları ve başarılarını görmezden gelen Ana Muhalefet Lideri, YPG’nin bölgede çok rahat hareket ettiğini savundu.

“YPG ayrı bir devlet kuruyor. ABD ve Rusya yanlarında” diyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı kast ederek; ‘buna hiç ses çıkarmıyor’ dedi.

Ayrıca, İYİ Parti ve HDP ile ittifakları çatırdayan Kemal Kılıçdaroğlu, bunun sebebini Kobani’deki operasyonlara bağladı.

Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışı, yine kendisine ait, katıldığı bir programda gelen bir soruyu cevaplarken YGP/PKK için ”Onlar biz mi saldıracaklar” sözlerini akla getirdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir