Koranavirüs sanal ofislere geçişi hızlandırıyor mu?

Koronavirüs ile birlikte yaşamın her alnında değişiklikler gerçekleşti. Bunlardan biri de ofis hayatının evlere taşınması oldu. Pandemi sonrası da uzaktan çalışma sistemi büyük oranda devam edebilir.

Koranavirüs sanal ofislere geçişi hızlandırıyor mu?
Haber Merkezi - 17 Mayıs 2020 Abone Ol

Dünya genelinde yaşanan pandemi ile birlikte eve taşınan ofis hayatı, sanal ortamda çalışma sürecini hızlandırırken kalıcı hale de getirebilir. Normalleşme süreci başlasa da çalışan iş yerine gitmekte endişeli. İşveren de sosyal mesafeye uygun, bulaşan riskini önleyici çeşitli tedbirler almaya başladı. Görünen o ki bu süreç uzun süre devam edecek.

Sektör yöneticileri çalışma hayatında köklü değişimler olacağını öngörüyor. Artık pazartesi sendromu yaşanmayacak. Bazı kesimler evden çalışmaya devam ederken bazıları sanal ofisler tutacak. Hatta ofisler bölünmeye başlayacak. Geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’su Jack Dorsey, çalışanlarına salgın sonrası, kısıtlamalar kalktıktan sonra bile süresiz olarak uzaktan çalışabileceklerini belirtirken, İngiliz Barclay bankasının CEO’su Jes Staley ise “7 bin kişiyi bir binada toplama uygulaması geçmişte kalmış olabilir” ifadelerini kullandı.

Firmalar tek büyük bir merkez bina yerine şehrin birkaç noktasında ofisler kiralayabilir. Koronavirüs bitince sanal ofislere rağbet artacağı öngörülüyor. Sanal ofisler, sürekli olarak size ait bir ofisiniz olmadığı halde yasal adres, iletişim ve sekreterlik hizmetleri ve tercihen toplantı salonu imkânının sunulması anlamına gelir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir