Korona karantinasında bulunanlara bileklikli önlem!

Korona karantinasında bulunanlara bileklikli önlem!
Haber Merkezi - 21 Eylül 2020 Abone Ol

Koronavirüs tedbirlerine uymadan normalleşen halk hastalığın yeniden kuvvetlenmesine davetiye çıkarmış oldu. Bu da yeni ve etkin önlemler almayı gerektiriyor. Kurallara uymayan yasaklara uymak zorunda kalacağından ek tedbirler gereği evde tedavi edilecek virüs bulaşmış hastalara kırmızı bileklik takılmnası gündemde. Temaslılarına ise mavi bileklik takılacak. Takip amaçlı kullanılacak olan bilekliği çıkarmanın ise cezai yaptırımı var.

Türkiye’de de vaka sayılarında son döneme ciddi artış gözlendi. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde vaka artışı durdurulamıyor.Dueumun kış ayıyla birleşmesi büyük sorunlara yol açabileceğinden önlemlerin sıkılaştırılması gerekiyor.

Bilim Kurulu’na göre “Vaka sayılarında düşme olması için nüfusun yüzde 90-95’inin maske takıp mesafe kuralına uyması lazım. Risk çok yükseldi. Ek tedbirler alınmalı”.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüs konusunda ‘Tedbirleri sıkılaştıracağız’ diyerek yeni önlem sinyalin vermişti. İleriki günlerde il bazında yeni tedbirlerin hayata geçirilmesi bekleniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir