MHP’den Mehmet Çilingiroğlu’na sert tepki!

MHP’den Mehmet Çilingiroğlu’na sert tepki!
Haber Merkezi - 7 Ekim 2020 Abone Ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Halk Tv‘de açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu‘nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözlerine sert tepki gösterdi.

Çilingiroğlu’nun Türkiye Tabibler Birliği’ni (TTB) savunarak Bahçeli’ye karşı tavır sergilemesinden sonra Semih Yalçın, sosyal medya hasabından yaptığı açıklamada, “Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız. Ne var ki Çilingiroğlu hayâsızı Okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor.” dedi.

Yalçın’ın yazdıkları şu şekilde;

1-Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel; CHP’nin borazanı Halk TV’de Bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı.

2-Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız. Ne var ki Çilingiroğlu hayâsızı Okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor.

3-Kabahat ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Halk TV’de… CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalında, sürekli olarak çeşitli bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Hem de en seviyesiz şekilde…

4-Halk TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkanımızın Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları endişe ve kin.

5-Çünkü adının başında Türk sıfatı bulunan Tabipler Birliğinin yönetimi Türk düşmanlarının elinde. Başkanı Fincancı, PKK yanlısı bir militan.

6-Arkasında HDP’den çok CHP’nin durduğu Tabipler Birliği’ndeki bu ihanet yapılanmasını MHP Lideri Sayın Bahçeli’nin deşifre etmesi, iki partide de deprem etkisi yarattı.

7-Bilinsin ki siyasette kirli ortaklıkları su yüzüne çıkaran MHP, daha birçok maskeyi indirip ardındaki ihanet suretlerini göstermeye devam edecek.

8 (son)-Sayın Genel Başkanımıza dönük tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Halk TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir