Milli sporcularımızdan 19 Mayıs kutlaması

Milli sporcu Şahika Ercümen ve İrem Yaman, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sevincini paylaştı

Milli sporcularımızdan 19 Mayıs kutlaması
Ayşe Şeyma Arıkan - 19 Mayıs 2020 Abone Ol

Milli sporcu Şahika Ercümen ve İrem Yaman 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Spor Arena’ya açıklamada bulundu.

Milli tekvandocumuz İrem Yaman, ”Gerçekten çok mutlu ve gururluyum ancak evlerde olduğumuz için bir burukluk var. 19 Mayıs’ı hep beraber bir arada yaşayamıyoruz ancak saatler 19.19’u gösterdiğinde 23 Nisan’da olduğu gibi bir arada olacağız. Atatürk, Cumhuriyet’i gençlere emanet etti bizlere düşen çok büyük bir görev var, bizler her müsabakada bayrağımızı göklere çıkartıp İstiklal Marşı’nı okuttuğumuzda gururlanıyoruz. Bizim sporcu olarak görevimiz bu ve en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yüzücü Şahika Ercümen ”Geçtiğimiz sene 19 Mayıs’ın 100. yılını kutlamak ve Samsun’da ilk ayak basılan yerin önünde dalmak benim için hayal gibi bir şeydi. Bunu çok şükür 100. yılda yapabildim, rekor kırmış kadar heyecanlanıyorum bu tarz özel günlerde. Bu seneyi pas geçmek benim için burukluk oldu. Ben mutlaka dalardım çünkü ama bu da bizim başımıza gelmesi gereken bir süreçmiş ben bunu insanlığın doğaya baskısı olarak görüyorum doğayı o kadar çok sömürdük ki bunu bir şekilde yaşamak gerekiyormuş.” sözlerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir