Necati Şaşmaz’a hapis şoku! 12 yıl hapsi isteniyor

Necati Şaşmaz’a hapis şoku! 12 yıl hapsi isteniyor
Haber Merkezi - 6 Ekim 2020 Abone Ol

Kurtlar Vadisi ünlenen Necati Şaşmaz ile 2012’de evlendiği Nagehan Şaşmaz, geçen yıl karşılıklı boşanma davası açtı. Dava sürerken Necati Şaşmaz, eşinin ses kayıtlarının ve Whatsapp yazışmaların bulunduğu bir CD’yi mahkemeye sundu.

‘Evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını’ belirten Nagehan Şaşmaz , avukatları aracılığıyla durumdan şikayetçi oldu.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre şikayet dilekçesinde; Necati Şaşmaz’ın boşanma davasında eşinin aleyhine delil olarak sunduğu belgeleri telefonuna kaydettiği, eşinin bilgisi dışında cep telefonunundan Whatsapp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını kontrol ettiği iddia edildi. Anadolu Adliyesi Aile Mahkemesi, delil olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ilişkin bilirkişi raporu tanzim ettirdi.

Nagehan Şaşmaz’ın şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi doğrultusunda aldığını beyan etti. Taraflar uzlaşmadığından savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etme’ ve ‘zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali’ suçlarından iddianame düzenledi. Şaşmaz hakkında 12 yıla kadar hapis cezası isteniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir