Pandemi döneminde yeni bir moda akımı mı oluşuyor?

Kullanımı zorunlu hale gelen maskelerin farklı renk ve desenlerde üretilen dokuma kumaş alternatifleri yeni bir moda akımına dönüşüyor.

Pandemi döneminde yeni bir moda akımı mı oluşuyor?
Hanne Ballı - 16 Mayıs 2020 Abone Ol

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kullanımı zorunlu hale gelen maskelerin, koruyuculuğu tartışılsa da dokuma ve örme kumaştan üretilen alternatifleri de bulunuyor. Bu tip maskelere tekstilcilerin yüzünü güldürecek bir rağbet oluşmaya başladı.

Kullanımı zorunlu olan maskeler, gün geçtikçe kendi içinde bir moda akımına dönüşüyor. Özellikle sosyal medya üstünden satılan farklı renk ve desenlerde maskeler, kıyafetine uygun maske arayışında olanlara hitap ediyor. Bu durumu Akdeniz Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Hayri Uğur, maske kullanımının da artık moda akımlarına dahil olduğu şeklinde yorumladı.

Türk firmalarının bu konuda önünün açılması gerektiğini vurgulayan Uğur, “Çeşitli renk ve desenlerde üretim yapabiliriz. Bu süreçte çok iyi çıkış yaptık. Maske uzunca bir süre vazgeçilmez aksesuar olacak. Kıyafet kombinlerini bez maskelerle renklendiren dünya markalarının taleplerini karşılayabiliriz ” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir