Ramazan Pişkin (Filozof Ramazan) hakkında Başsavcılık’tan açıklama

Diyarbakır’da şikayet üzerine başlatılan soruşturma Ramazan Pişkin’nin akıl hastanesine yatırılmasıyla sonuçlandı.

Ramazan Pişkin (Filozof Ramazan) hakkında Başsavcılık’tan açıklama
Halide Nur Karadeniz - 25 Mayıs 2020 Abone Ol

Diyarbakır’da Filozof Ramazan olarak tanınan Ramazan Pişkin 8 Ocak 2017 tarihinde, il merkezinde bir kadın vatandaşa “Bu şekilde dolaşamazsınız, ince giyinmişsiniz, içinizi görüyorum” deyince, taciz, takip ve ifşa eyleminde bulunduğuna dair şikayet edildi. Başlatılan soruşturma, 1 Şubat 2017 tarihinde cinsel taciz suçundan iddianame düzenlenmesiyle sonuçlanmıştı.

Bazı haber sitelerinin ve sosyal medya hesaplarının, Diyarbakırda R.P. isimli kişinin zorla akıl has-tanesine yatırıldığı iddiasında bulunmasıyla kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi.

Sanık Ramazan Pişkin’nin babasının, olay gününde yaklaşık iki hafta öncesinde oğlunun akıl hasta-sı olduğunu belirterek tedavi edilmesi için Diyarbakır Valiliğine ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurula-rının olduğu tespit edildi.

Sanığın cezai sorumluluğunun bulunup bulunmadığının tespiti için Dicle Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanlığına sevk edildiği, yapılan tetkikler sonucunda ilgili kişinin şizofreni hastası oldu-ğunun saptandığı açıklandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir