Klibinde dansçılarını güneş altında aç-susuz bıraktığı iddialarına Mabel Matiz’den açıklama geldi!

Klibinde dansçılarını güneş altında aç-susuz bıraktığı iddialarına Mabel Matiz’den açıklama geldi!
Haber Merkezi - 21 Ekim 2020 Abone Ol

Toy‘ isimli şarkının klip çekiminde sanat icra eden dansçıların insanlık dışı koşullarda çalıştırıldıkları iddia iddialarına Mabel Matiz yanıt verdi.

Matiz;“Yaşanan sıkıntı, yönetimin sağlanması amacıyla kendileriyle profesyonel olarak anlaştıkları organizasyon firmasının, sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklanmıştır” dedi.

, Dansçı GrubuKayaköy ve Patara‘da çekilen klip boyunca aç ve susuz kaldıklarını anlatırken; “Barınma, beslenme, hijyen ve can güvenliği gibi temel ihtiyaçlarımız karşılanmadan sigortasız 55 saatlik mesai yaptırıldık. Su istedik verilmedi. Aç bırakıldık. 40 derece havada kızgın kumda dans ettik. Gölge alan verilmedi. Bizi İstanbul-Patara arası taşıyan tek şoför aynı gün set alanlarına da taşıdı ve hiç dinlenmeden 15 saatlik yolu geri getirdi. Eşyalarımızı bıraktığımız otel, parası ödenmediği için bizi içeri almadı. İnsanlık dışı muamele gördük. Aptal yerine konduk!” dediler.

Mabel Matiz cephesinden basın açıklamasında şunları ifade edildi; “Birkaç gündür sosyal medyada gündeme gelen, “TOY” video klibinin çekim aşamasında yaşanan aksaklıklar ve sorunlarla ilgili Mabel Matiz’in şahsına yönelik yapılan söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Yaşanan sıkıntı, yönetimin sağlanması amacıyla kendileriyle profesyonel olarak anlaştıkları organizasyon firmasının, sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklanmıştır. Bu durumun Mabel Matiz’in şahsıyla ilgisi olmamakla birlikte; kendisi de yaşanılan bu sıkıntıdan duyduğu üzüntüsünü siz basın mensuplarıyla paylaşmak ister.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir