Sinan Çetin’in küçük oğlu da alkollü araç kullanırken yakalandı!

Sinan Çetin’in küçük oğlu da alkollü araç kullanırken yakalandı!
Haber Merkezi - 21 Ekim 2020 Abone Ol

Yönetmen Sinan Çetin’in en büyük oğlu Rüzgar Çetin, 2016 yılında alkollü olarak kullandığı aracı ile polis arabasına çarparak polis memurunun şehit olmasına sebep oldu.

Kardeşi Orfeo Çetin’in, Bebek’te alkollü araç kullanmak ve trafiği tehlikeye atmak gerekçesi ile hakkında soruşturma açıldı. Çetin, alkol aldıklarını, eğlence sonrası mekandan ayrılmak üzere yola çıktıklarını belirtt.

Yapılan kontrollerde alkollü olduğu tespit edilen Orfeo Çetin, arkadaşlarının arasında en az alkolü kendisi aldığı için aracını kullandığını, 03.00 sıralarında Ulus yeni yol girişinde trafik denetleme tarafından durdurulduğunu belirterek şunları söyled; “Bu kadar alkollü çıkacağımı bilsem araç kullanmazdım. Benden başka aracı kullanacak kimse olmadığından, kendimi gerçekten iyi hissettiğimden direksiyon başına geçtim. Pişmanım. Bir daha alkollü araç kullanmayacağım

Sinan Çetin’in büyük oğlu Rüzgar Çetin, Beşiktaş’ta 29 Ocak 2016 gecesi, alkollü araç kullandığı için polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün hayatını kaybetmesine, diğer polis memuru Emre Tetik‘in de ağır yaralanmasına neden olmuştu.

Rüzgar Çetin, ‘Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Ayrıca Rüzgar Çetin, Temmuz 2006’daki kazada ise yine Beşiktaş’ta cipiyle takla atmıştı.

Şehit Polis Memuru


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir