Ahmet Kural zincirleme kazaya sebep olmaktan yargılanacak!

Ahmet Kural zincirleme kazaya sebep olmaktan yargılanacak!
Haber Merkezi - 27 Ekim 2020 Abone Ol

Üsküdar’da alkollü araç kullanarak zincirleme trafik kazasına neden olan oyuncu Ahmet Kural hakkında “bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

19 Şubat 2020 tarihinde zincirleme trafik kazasına neden olan ve alkollü olduğu tespit edilen oyuncu, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle mahkemeye sevk edildi. Olay günü Ahmet Kural’ın aracıyla Üsküdar Altunizade’den Ankara istikametine giderken önce Berkay Y.’nin aracına, sonra da Nursen K.’nın aracına çarpmasıyla zincirleme trafik kazasına sebep olduğu belirtildi. Müşteki Nursen K.’nın, yaralanmasına neden olan şüpheli Ahmet Kural’dan şikayetçi olduğu belirtildi.

Ahmet Kural’ın, aracıyla seyir ederken zincirleme trafik kazasına karıştığını, 1.85 promil alkollü olduğunun tespit edildiğini ancak bunu kabul etmediğini, sınırı geçmeyecek şekilde çok az alkol aldığını ve kazaya ilişkin herhangi bir kastının olmadığını savunduğu haber oldu.

Ancak, Ahmet Kural’ın “bilinçli taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan 4 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Kabul edilen iddaname ile Kural yargılanacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir