Türkiye’nin gizli kalmış güzelliklerinden Erdek

Şehirlerin kaosundan sıkılanlar ,bu tatil beldesinde çok huzurlu zamanlar geçireceksiniz

Türkiye’nin gizli kalmış güzelliklerinden Erdek
Özge - 26 Haziran 2020 Abone Ol

Balıkesir ilinin bir ilçesi olan Erdek, Türkiye’nin gizli kalmış sahil beldelerinden biri.Kışın oldukça sessiz ve sakin bir yapıda olan bu küçük sahil beldesi ,yazın tatilcilerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

FOTOĞRAF :ÖZGE ACU

Ağaçlarla çevrili çay bahçeleri oldukça nostaljik bir atmosfere sahip olup denize 100 metre mesafede konumlanmıştır.Yazın oldukça sıcak olan Erdek’te akşam saatlerine doğru, uzun sahil bandında doğa ile iç içe yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

FOTOĞRAF :ÖZGE ACU

Kurbağalı,kamplar ,Çuğra mevkinde ya da Erdek’e çok yakın mesafede bulunan Ormanlı gibi koylarında denize girebilirsiniz.Oteller ve pansiyonların hemen hemen hepsi denize çok yakın mesafede bulunmaktadır.

FOTOĞRAF :ÖZGE ACU

İstanbul’dan Erdek’e ulaşmak isteyenler için İDO seferleri ile Bandırma’ya gelebilir ardından yarım saatlik ulaşım araçları ile Erdek’e ulaşabilirsiniz.Şehrin büyük yapılarından sıkılanlar , Erdek’te doyasıya gökyüzünü seyredebilir ;Geceleri canlı müzik eşliğinde sahilde vakit geçirebilirler.Erdek aynı zamanda bütçe dostu tatil yerlerinden biri.Otel ve pansiyonlar diğer tatil beldelerine oranla oldukça uygun.

FOTOĞRAF :ÖZGE ACU

Avşa ve Marmara adasına gün içinde düzenlenen seferlerle gidebilir ya da tekne turları ile birçok koyda denize girebilirsiniz.Pek çok tatil beldesinde olmayan bir lükse sahip aynı zamanda Erdek; kurbağalı mevkinde kendi masa ve sandalyelerinizi kumsala atabilir ,gün batımına karşı güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Erdek’e yolunuz düşerse eğer zeytinyağınızı ve balınızı mutlaka alın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir