Allan Dixon’un hayvanlarla çektiği birbirinden eğlenceli fotoğraflar

Doğa fotoğrafçısı Allan Dixon, hayvan sevgisiyle seyahat tutkusunu birleştirerek herkesin gıpta edeceği bir meslek icra ediyor

Allan Dixon’un hayvanlarla çektiği birbirinden eğlenceli fotoğraflar
Hanne Ballı - 29 Haziran 2020

İrlandalı maceraperest, ülkesinde pek çok doğa içerikli yayında fotoğrafçılık ve kameramanlık yaptıktan sonra, yaptığı işi seyahat tutkusuyla da birleştirerek dünyayı gezmeye başlamış. Yıllardır dünyayı dolaşan Dixon, bir yandan hayvanlarla beraber fotoğraf çekerken diğer yandan onlarla ilgili çeşitli yayınlara imza atmış. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla da bir fenomen haline gelmiş.

Avustralya’da yavru bir kanguruyla çektiği selfie ise sosyal medyada büyük ilgi görmüş ve tanınırlığını sağlamış. Şu an turizm sektöründe çalışan Dixon, bugüne kadar 100’ü aşkın hayvanla selfie çekmiş.

Uzun yıllardır hayvanlarla fotoğraf çekilen gezgin, gelecek planları arasında insanların bilmediği hayvanlarla selfie çekilmek olduğunu söylüyor. Hayvanlarla bir süre vakit geçirerek onları selfie çekmeye ikna etmeye çalıştığını belirtiyor.

Dixon, hayvanlarla fotoğraf çekmek isteyenlere de birkaç ipucu veriyor, “Onlarla fotoğraf çekilmeden önce dikkatli olun. Onları provoke etmemeye çalışın. Önce size güvenmesini sağlayın ve onu rahatlatın. Eğer sizinle fotoğraf çekilirken rahat olursa sonuç altın değerinde olur”

Eğitimi bilgisayar mühendisliği üzerine olmasına rağmen fotoğraf tutkusunun peşinde koşan Allan Dixon, Avustralya’nın doğal güzelliklerini fotoğraflayarak geçimini sağlıyor. Şu an 33 yaşında olan gezgin, bundan üç sene önce Avustralya’nın “En İlginç Mesleği” yarışmasına katışmış ve birincilik kazanmış.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


reklam alanı
reklam alanı
%d blogcu bunu beğendi: