Yerli Robin abimiz yine mesaide

Vatadaşların kapılarına, içinde para dolu zarflar bırakan, yerli Robin Hood lakaplı hayırseverden yine örnek bir hareket.

Yerli Robin abimiz yine mesaide
admin - 7 Mayıs 2020 Abone Ol

Korona salgını tüm dünyada ve ülkemizde etkisini devam ettirirken ülkemizde ortaya çıkan gizemli bir hayırsever il ve ilçelerde bulunan bakkallardaki veresiye defterlerinin borçlarını kapattı.

İlk kez geçtiğimiz şubat ayında Çorum Sungurlu ilçesindeki bir bakkaldaki veresiye defterindeki borçları kapatmıştı. Yine aynı bakkalda 114 ailenin 32 bin liralık borcunu ödedi. Ayrıca Manisa Turgutlu ilçesinde de bakkala konuşan gizemli kişi, yardıma muhtaç 4 ailenin 2 bin 735 TL borcunu kapattı.

Bunlarla sınırlı kalmayan “Yerli Robin”, Aydında 50 ailenin 33 bin liralık, Adana ve Niğde illerinde 14 bin liralık bakkal borçlarını ödendi. Borçlarının ödendiğini duyan vatandaşlardan bazıları gözyaşlarına hâkim olamadı. Peki, bu gizemli hayır sever bir kişi mi yoksa tesadüfen aynı zamanlarda yardım yapan farklı kişiler mi? Bilinmiyor ama yardımı yapan veya yapanlara vatandaşlar teşekkürlerini sunuyor.

Bakkal borçları kapatılan vatandaşlar şaşkın ama mutlu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir