Zeytin ağacı yaprağının bağışıklık sistemini güçlendirdiği ortaya çıktı

Doç. Dr. Uğur Hasırcı, zeytin ağacı yaprağının bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, evlerde kurutulmuş zeytin yaprağının demlenmesinin gerektiğini vurguladı.

Zeytin ağacı yaprağının bağışıklık sistemini güçlendirdiği ortaya çıktı
admin - 19 Mayıs 2020 Abone Ol

Düzenli kullanımlarda bağışıklık sistemini güçlendirdiğinin klinik deneylerle ortaya konduğunu söyledi. Zeytin yaprağından doğal ekstrakt (bitki özü) elde edilebileceğini belirten Hasırcı, şöyle konuştu:

“Kurutulmuş zeytin yaprakları çay demler gibi sıcak suyun içine atılarak demleniyor. Daha sonrasında zeytin yaprağında bulunan oleuropein aktif maddesini bu suya serbest bırakıyor. Aktif maddeden daha fazla edinebilmek için bu suyu uçurmak yani bu zeytin yaprağının ekstraktını elde etmek gerekiyor.”

Doç. Dr. Hasırcı, zeytin yaprağından oluşan gıda takviyesinin evlerde de yapılabileceğini belirterek, “İnsanlar ticari ürün olarak bunu almak zorunda değiller. Bu yaptığım yöntemle evlerinde de bu ekstraktı yapabilirler. Kurutulmuş zeytin yaprağı kolay elde edilen bir ürün. İster oda sıcaklığında ister 50 derecede bunun aktif maddesini suya bırakmasını sağlarlar ve daha sonrasında da suyu uçurarak ekstraktı elde edebilirler. Klinik deneyler gösteriyor ki deney grubunda bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir