Avustralya 39 Afgan vatandaşını canlı hedef yaparak atış talim etmiş!

Avustralya 39 Afgan vatandaşını canlı hedef yaparak atış talim etmiş!
Haber Merkezi - 20 Kasım 2020 Abone Ol

Afganistan’da 39 silahsız sivilin tutuklandıktan sonra Avustralya askerleri tarafından atış taliminde canlı hedef olarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Avustralyalı General Angus John Campbell yapılanlar için özür dilemeye mecbur kaldı.

Savunma Kuvvetleri Genel Müfettişiliği’nin (IGADF) hazırladığı raporda, üst düzey komandoların acemi askerlerin “kan görmeye” alışması için savunmasız tutukluları öldürmeye zorladığına dair deliller ortaya çıktı.

Raporda cinayetlerin hiçbirinin “savaşın harareti içinde” açıklanmadı ve cinayetlerin bilinçli şekilde işlendiğine dair Campbell, “Raporda faillerin olayları kafası karışmış veya istemeyerek yaptıklarına dair hiçbir bulgu yok” dedi. Raporun yayınlanmasından sonra Avustralya yönetimi 19 muvazzaf ve eski askerin, 39 Afgan vatandaşını öldürdüğü gerekçesiyle cezai işleme sevk edileceğini açıkladı.

Avusturya Başbakanı olayla ilgili özür dilerken basına sızan belgelerde katledilen Afganlıların yanlarına bomba ve silah konularak işlenen cinayetin hafifletilmeye çalışıldığı ortaya çıktı.
  1. Salim dedi ki:

    Her zaman müslüman katliamı. Bunlar hep bir vahşet,zulüm ve insanlık dışı fiiller. BunlarıAvrupalı yapar ses çıkma,müslüman yapmadığı halde yapmış gibi duyurulur. Bu gidişin bir sonu gelmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir