Metroseksüellik diyerek olayı sulandırmamada fayda var

İşte Medikal Estetik Doktoru Ezgi Karavelioğlu'nun erkekler için verdiği öneriler

Metroseksüellik diyerek  olayı sulandırmamada fayda var
Özge - 9 Mayıs 2020 Abone Ol

Günümüzde sadece kadınların değil erkeklerin de güzel ve bakımlı görünmesi oldukça önem taşımaktadır. Medikal Estetik Doktoru Ezgi Karavelioğlu’da bu önemli durumun altını 9 maddeyle çiziyor.

1- Cilt her gün mutlaka özel cilt bakım ürünleriyle kirden ve tozdan arındırılmalıdır. Temiz ve bakımlı bir cilt daha parlak ve canlı görünecektir.

2- Tıraş olmak ölü derinin atılmasını sağlar. Sıcak suyla yumuşatılan sakal, tıraş köpüğü sürülmeden önce nemlendiriciyle nemlendirilmelidir. Tıraş köpüğü nemlendiricinin etkisiyle üstte kalacağı için tıraş sırasında cildin tahriş olmasının önüne geçilecektir.

3- Cilt iyice temizlendikten sonra yağlı cilde sahip olanların mutlaka tonik kullanması gerekmektedir. Böylelikle cildinizin daha parlak ve canlı gözükmesi sağlanacaktır.

4- Cilt doğal yağlarla beslenmelidir. Cildin iyi bir nem dengesine ihtiyacı vardır. Cilt bu şekilde daha pürüzsüz ve yumuşak bir görünüme sahip olacaktır. 

5- Erkek cildi kadınlara oranla daha kalın olduğu için peeling şarttır. Peeling, cildi biriken ölü hücrelerden arındırır, gözenekleri temizler. Haftada en az 2 gün peeling yapılmalıdır.

6- Cilt bakım ürünlerindeki aktif maddelerin emilimi gece uyurken gerçekleşir. Uyku öncesi, bakım için en ideal zamandır. Cilt uyumadan önce tonik yardımıyla canlandırılmalı ve nemlendirici kremle nemlendirilmelidir. 

7- Cilt lekelerinden korunmak için güneş kremi kullanılmalı ya da her mevsim UV içerikli nemlendiriciler tercih edilmelidir. 

8- Cildi yaşlandıran bir başka etken de ihtiyaç duyulandan fazla şeker tüketimidir. 

9- Stresten uzak durulması gerekir. İş ve özel hayatta yaşanılan stresin etkileri Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir