Fransa boğulmakta olan göçmenleri donanmasıyla İngiliz kara sularına doğru itti!

Fransa boğulmakta olan göçmenleri donanmasıyla İngiliz kara sularına doğru itti!
Haber Merkezi - 18 Eylül 2020 Abone Ol

Manş Denizi’nde boğulma tehlikesi yaşayan Afgan göçmenler yaklaşan Fransız donanması tarafından kurtarılmak yerine İngiltere tarafına doğru sürüldü. yaşanan insanlık dramı ve can pazarında ölüm tehlikesi atlatan göçmenleri İngiliz donanması personeli kurtardı. Fransa’nın korsanca bu davranışı Ege’de göçmenlere kan kusturan müttefiki Yunanistan ile aynı kumaştan olduklarını belgeledi.

The Telegraph gazetesinde yer alan habere göre Fransız donanması dalgalı sularla boğuşan ve ölüm tehlikesi yaşayan göçmenleri İngiltere karasularına doğru sürdü. Olayın canlı şahitlerinden olan ve göçmen geçişini takip için Manş Denizi’nde bulunan muhabir Jamie Johnson, 105 tonluk Fransız donanmasına ait geminin, ıslanmış ve üşümüş göçmenlere yardım etmek yerine İngiltere tarafına doğru ittiğini ifade etti.

Olayın Telegraph gazetesinde haber olmasının ardından açıklama yapmak durumunda kalan Fransız yetkililer; “Manş Denizi’ni geçmeye çalışan teknelerin sayısı göz önüne alındığında, her bir teknenin tehlike seviyesi değerlendirilmeli ve her bir tekne içinde bulunduğu ihtiyaç ve riske göre değerlendirilmeli” şeklinde ilgisiz ve mantıksız bir sav ileri attılar.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir