Miçotakis Avrupa’ya şeytanca fikir verdi: ”Sığınmacı küçük çocukları asimile edelim”

Miçotakis Avrupa’ya şeytanca fikir verdi: ”Sığınmacı küçük çocukları asimile edelim”
Haber Merkezi - 11 Eylül 2020 Abone Ol

Yunanistan’ın Midilli Adası’nda bulunan Moria sığınmacı kampında çıkan yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, yangının bir büyüteç gibi sorunun ne olduğunu gösterdiğini belirtti. Ayrıca Fransa ve Almanya küçük mülteci çocukları asimile etmek için alacak.

.Yunan Başbakan Miçotakis’in kendisinden reşit olmayan sığınmacıların kabul edilmesini talep ettiğini aktaran Merkel, Almanya ve Fransa’nın bu çocukları alacağını ancak diğer AB ülkelerinin de buna destek vermesini istedi. Yunanın tavsiyesi hoşuna giden Avrupa bu çocukları kendi kültürlerine göre yetiştirerek nüfus sorunlarını da halledecekler. Başbakan Merkel, bundan sonra bu konuda başka adımların da atılması ve AB ülkelerinin ortak sorumluluk alması gerektiğini bu göç politikasından memnun olmadığını da belirtti.

12 bin 500 sığınmacının kaldığı Moria kampında 35 koronavirüs vakası tespit edilerek karantinaya alınmış, kampta yangınlar çıkmıştı. Sıgınmacılar şehir merkezine yürümek istedi ancak Yunan polisi müdahale etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir