Pırtlak yayıncılık ve anchormanlik kervanına duayen gazeteci Hadi Özışık’ta mı katıldı?

Pırtlak yayıncılık ve anchormanlik kervanına duayen gazeteci Hadi Özışık’ta mı katıldı?
Ateş Ülgen - 24 Mayıs 2020 Abone Ol

Pırtlak yayıncılık ve anchormanlik kervanına duayen gazeteci Hadi Özışık’ta mı katıldı? Sosyal medya, yayıncılığın dinamiklerini değiştirdi mi?

Radikal değişimin öncülüğünü Habertürk sunucusu Veyis Ateş başlatmıştı. Yayını delen, ülke gündemine oturan ve tam tanı konulamayan ‘’yelik ses’’ hala gizemini korumakta. Hatta sonraki günlerde stüdyoya giren ve yine haber olan bir sinek yüzünden Ateş’e stüdyonun havalandırılmasını ilk biz tavsiye temiştik.

Veyis Ateş haftalarca gündem olmuştu.

Ve bir vaka da duayen gazeteci Hadi Özışık’tan geldi. Medya bu haberi atladı. Oysa ki Özışık’ın sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği canlı yayınında en az Veyis Ateş kadar güçlü ve kesin bir ses duyuluyor. O anlarda Hadi Özışık’ın yılların deneyimiyle tepki vermemesi normal karşılanırken konuk Mahmut Övür’ün önce bir durgunlaşıp sonra istemsizce iç çektiği görülüyor.

Hadi Özışık – Mahmut Övür

Aynı yerden düğmeye basılmışcasına ard arda gelen yelik sesler; ‘’Yayıncılığın dinamikleri değişiyor mu? Bu da küresel sermayenin bir dizaynı mı?‘’ Yorumlarına yol açtı. Video başlığının; ‘’Eyvah! Ben ne yaptım?’’ olması da bu yorumları doğrular nitelikte değil mi?

Hadi Özışık – Mahmut Övür


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir