Yeşilçam’da Ülkücülere operasyon mu çekiliyor?

Yeşilçam’da Ülkücülere operasyon mu çekiliyor?
Haber Merkezi - 1 Mayıs 2021 Abone Ol

Blue Tv’nin bol reytingli dizisi Yeşilçam’da Türk Sinemasının geçmişi işleniyor. Dönem dizisi olarak yayına giren Yeşilçam seyirci kitlesiyle yüksek izlenme oranı yakaladı.

Dizide dönem anlatılırken azınlıklar üzerinde ısrarla durulması, tarihi 6-7 Eylül olaylarına giden sürecin yansımalarının verilmesi dikkat çekiyor. Ermeni soykırımı iddialarının gündemde olduğu şu günlerde dizinin zamanlaması manidar bulunuyor. Ayrıca dizide barbar milliyetçi gençler Kıbrıs’ın rumlaştırılmaması için mücadele veriyorlar.

Sopalarla yapım şirketini basan Kıbrıs’ın Türk kalması taraftarı gençler…

Dizide Türk Milliyetçisi gençler mekan basıp kadın erkek demeden darp edip ortalığı dağıtarak sinemanın gidişatına şiddetle müdahil olurken durumdan, yapımcıdan, azınlıklara mensup çalışanlara, oyunculardan senaristlere kadar tüm sektör, özellikle de Rum ve Ermeni kökenli vatandaşlarla sol görüşlüler mağdur oluyor.

Dizide azınlıklara mensup iyi yürekli sinema emekçileri milliyetçi gençlerin zulmü altında inlemekte…
İşine gitmek isterken milliyetçi gençlerin eyleminin ortasında kalıp bildiri almaya zorlayan azınlık mensubu sinema emekçisi… Kız son anda patronu tarafından kurtarılır.

Durum izleyici tarafından sosyal medyada tepkiyle karşılanıyor. Türk Sinemasının direği kabul edilen bir çok ismin Türk Milliyetçisi olduğu bilinen bir gerçek olduğu halde günümüz sanat, siyaset ve medya çevrelerinden duruma karşı bir açıklama ya da farkındalık belirtisi gelmemesi dikkat çekiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir