Fransa’da şike davası!

Fransa’da şike davası!
Haber Merkezi - 7 Ekim 2020 Abone Ol

Roland Garros Tenis Turnuvası. bu kez şike iddialarıyla gündem oldu. Fransız savcılarca, kadınlar çiftler maçında şike yapıldığı iddiası üzerine soruşturma açıldı.

Rumen çiftler Andreea Mitu ve Patricia Maria Tig’in Rus Yana Sizikova ve ABD’li Madison Brengle çiftine karşı oynadığı ilk tur maçı hakkındaorganize dolandırıcılık, sporda yolsuzluk şüphesiyle soruşturma açıldı.

Maçta çok fazla basit hata yapıldığının saptanması üzerine savcılar harekete geçti. Özellikle ikinci setteki 5. oyuna odaklanan Fransız savcılarının Rus Sizikova’nın yaptığı çift hata sonrası Rumen rakiplerinin maçı almasına odaklanıldığı haber alındı.Özellikle 2. set 5’inci oyunda anormal şekilde bahis alındığı, Sizikova’nın bilerek servisin kırılmasını sağladığı iddialar arasında.

Rusya Tenis Federasyonu Başkan Yardımcısı Alexei Selivanenko konu ile ilgili; Resmi belgeler olmadığı sürece, herhangi bir şey hakkında yorum yapmak için çok erken. Tenisin bu tür vakalara karşı sıfır tolerans politikası var.dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir